شناسه : 26061
س, 12/12/1399 - 12:44
نویسنده : استان ایلام
عکس

 رئیس سازمان بسیج حقوقدان سپاه استان با رئیس سازمان بازرسی کل استان ایلام در زمینه تعامل و همکاری، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان ایلام، سرهنگ «ابراهیم شفیعی»در این دیدار اظهار کرد: سازمان بسیج حقوقدانان در راستای برطرف کردن مشکلات حقوقی و قضایی و کمک به پیشبرد اهداف نظام در سطح استان با همکاری مجموعه قضایی استان و دستگاه اجرایی به شدت پای کار است و اقداماتی که انجام می دهد حتما باید خروجی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیش از 10 سال است که سازمان بسیج حقوقدان استان ایلام فعالیت میکند افزود: در سطح استان 22 قشر تخصصی بسیج ساماندهی شده که هرکدام در راستای وظایف خود در حال خدمت به مردم و جامعه هستند.

شفیعی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار حقوقدان بسیجی از جمله قضات، وکلا و کارشناسان نخبه در زیر مجموعه سازمان بسیج حقوقدانان ساماندهی و در زمینه های مختلف فعالیت میکنند تصریح کرد: طی ارزیابی های صورت گرفته استان ایلام در زمینه های فعالیت های حقوقی و قضایی در کل کشور رتبه دوم کسب کرده است.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان ایلام ادامه داد: بسیج حقوقدانان یک نهاد مطالبه گربوده و با مجموعه های زندان، ثبت، بازرسی، دادسرا ها ودادگاه های استان پیگیر مطالبه و رفع مشکلات حقوقی و قضایی مردم است و به نیازمندان خدمات قضایی رایگان ارائه میکند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی میتواند نقش بسیار ارزنده ه ای در پیشبرد اهداف سازمان بسیج حقوقدانان ایفا کند گفت:پشتیبانی سازمان بازرسی بنابر وظیفه ای که دارد بسیار میتواند کارساز باشد.

شفیعی بر نظارت و برخود جدی سازمان بازرسی در زمینه ترک فعل مسئولان و مدیران تاکید کرد و افزود: بسیج حقوقدانان و مجموعه سپاه استان با اشرافی که بر همه امور دارد آماده همکاری با سارمان بازرسی جهت ارائه خدمت بهتر به جامعه و مردم است.

وی با اشاره به اینکه طی امسال بیش از 27 زندانی جرائم غیرعمد با همت سازمان بسیج حقوقدانان استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتنه اند خاطرنشان کرد: بسیج حقوقدانان پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی دارد و آماده همکاری با همه مجموعه های حقوقی و قضایی در سطح استان است.

 

در ادامه «محمد رضا  مراد نژادی» رئیس مرکز کانون وکلای استان ایلام نیز اظهار کرد: در راستای معنویات مقام معظم رهبری، دستور رئیس قوه قضاییه و مرکز وکلای قوه قضاییه با همکاری بسیج حقوقدانان خدمات بسیار ارزشمند حقوقی و قضایی رایگان به جامعه هدف ارائه شده که نتیجه بسیار خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه با ساماندهی وکلای نخبه به صورت کاملا رایگان به نیازمندان و بخصوص خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خدمات حقوقی و قضایی رایگان ارائه می شود تصریح کرد: با تمام توان در راستای پیشبرد اهداف نظام در زمینه حقوقی و قضایی به جامعه، مردم و مجموعه دادگستری استان و سپاه کمک خواهیم کرد.

 

در ادامه «حمید غضنفری» مدیر کانون بسیج حقوقدانان سپاه ناحیه ایلام نیز اظهار کرد: بسیج حقوقدانان ظرفیت بسیاری خوبی برای آگهی بخشی حقوقی و قضایی دارد و در این راستا تا کنون در سطح استان به خوبی عمل کرده است.

وی با بیان اینکه بسیج حقوقدانان به خوبی میتواند در زمینه کاهش جرائم وآسیب های اجتماعی به همه دستگاه های حکومتی و دولتی کمک کند افزود: در زمینه حقوق شهروندی و آگاه سازی حقوقی مردم بسیج حقوقدانان پای کار بوده و تاکنون اقدامات خوبی در این راستا انجام داده است.

غضنفری تصریح کرد: بسیج حقوقدانان با تمام توان آماده همکاری با همه نهادها و ادارات استان است.

مدیر کانون بسیج حقوقدانان سپاه ناحیه ایلام اضافه کرد: افراد نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی میتوانند با معرفی از طریق بسیج حقوقدانان وکیل رایگان در اختیار آنها گذاشته شود و خدمات رایگان قضایی دریافت کنند.  

 

در ادامه «مهدی اصلانی کرچی» رئیس سازمان بازرسی استان ایلام نیز اظهار کرد: اگر تفکر بسیجی در تمام ارکان جامعه و اقداماتی که صورت میگیرد نهادینه شود قطعا اهداف را میتوان بهتر انجام داد و بسیاری از مشکلات جامعه پیشگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه حاکم شدن تفکر بسیج در بین مدیران موجب جلوگیری از تخلفات و برطرف شدن مشکلات اداری می شود تصریح کرد: باید تلاش شود تفکر بسیجی و جهاد در همه امور جامعه نهادینه شود و اگر اینمهم اتفاق بیفتد قطعا مشکلات جامعه کاهش پیدا می کند.

اصلانی کرچی، با اشاره به اینکه سازمان بازرسی استان با تمام توان آماده همکاری با بسیج حقوقدانان است خاطرنشان کرد: آشنایی مردم با حقوق خود و تکالیف دستگاه و ارتقاء سطح فرهنگ قانون مداری بسیاری از مشکلات جامعه را کاهش میدهد.

وی بر نظارت همگانی با همکاری بسیج برای جلوگیری از فساد تاکید کرد و گفت: بسیج حقوقدانان با توجه به ظرفیتی که دارد میتواند در زمینه نظارت و همکاری با سازمان بازرسی برای مقابله با فساد کمک کند.

رئیس سازمان بازرسی استان ایلام ادامه داد: متاسفانه برخی از مدیران به وظایف خود آشنا نیستد و این امر موجب بروز مشکلات می شود لذا بسیج حقوقدانان با توجه به ظرفیتی که دارد میتواند در این زمینه  مثمر ثمر باشد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)