شناسه : 26008
د, 12/04/1399 - 11:16
نویسنده : استان ایلام
عکس

جلسه هم اندیشی سازمان بسیج حقوق دانان استان ایلام، مجمع مردمی صلح و سازش غرب کشور و شورای معتمدین پلیس استان ایلام جهت ایجاد صلح و سازش در بین مردم و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان ایلام، سرهنگ «ابراهیم شفیعی» رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان ایلام در این جلسه اظهار کرد: دامنه فعالیت های سازمان بسیج حقوقدانان بسیار گسترده است لذا با استفاده ازاین ظرفیت میتوان بخش عظیمی از مشکلات حقوقی و قضایی جامعه را حل کرد  تراکم پرونده ها در را دادگستری کاهش داد.  

 

وی با بیان اینکه توسط بسیج حقوقدانان استان با همکاری دادگستری و اداره کل زندان های استان معاضدت قضایی رایگان توسط وکلا و کارشناسان نخبه بسیجی به مددجویان و مراجعه کنندگان به دادگاه ها و دادسراها صورت میگیرد افزود: جامعه نیازمند آگهی بخشی حقوقی و قضایی است اگر این اقدام مهم انجام شود بسیاری از مشکلات این حوزه برطرف میشود.

 

شفیعی با تاکید بر اینکه سازمان بسیج حقوقدانان استان ایلام با ساماندهی قضات، وکلا و کارشناسان بسیجی نخبه تواسته با اجرای طرح هرمسجد یک حقوقدانان نقش بسیار مهمی در زمینه آگهی بخشی و رفع مشکلات حقوقی و قضایی مردم را برطرف کند تصریح کرد: در اجرای این طرح علاوه بر آموزش حقوقی، مشکلات مردم در این حوزه رصد و پیگیری میشود.


رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان ایلام ادامه داد: مدیران قضایی و مدیران دستگاه های اجرایی استان در غالب اردوهای جهادی به مناطق محروم اعزام میشوند  و از نزدیک به مشکلات مردم رسیدگی می کنند.

 

وی بیان کرد: بسیج حقوق دانان یک نهاد مطالبه گر است و اقدامتی که انجام میدهد تا حصول نتیجه پیگیری می کند.

 

شفیعی با بیان اینکه طی امسال با پیگیری های به عمل آمده توسط بسیج حقوق دانان استان بیش از 27 نفر زندانی جرائم غیرعمد آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته اند خاطرنشان کرد: مجموعه دادگستری و زندان های همکاری بسیار خوبی در این راستا دارند که جای تشکر و قدردانی دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه مجمع های صلح و سازش به خوبی می توانند در زمینه آزاد سازی زندانیان واجد شرایط وغیرعمد به بسیج حقوق دانان کمک کنند گفت: ریش سفیدان و بزرگان استان که عضو مجمع های صلح و سازش هستند با توجه به جایگاه و احترامی که در بین مردم دارند به خوبی میتوانند در کسب رضایت شکات کمک کنند.

 

وی اضافه کرد: بسیج حقوق دانان استان آمادگی دارد از توانمندی مجمع های صلح سازش در راستای ایجاد آرامش و امنیت در بین آحاد جامعه استفاده کند.

 

در ادامه حاج «محمد نبی صداقت» دبیر مجمع شورای معتمدین پلیس استان ایلام نیز اظهار کرد: ریش سفیدان و بزرگان در سطح تمام شهرستان ها، بخش ها و روستا های استان ساماندهی شده اند و این آمادگی را دارند که در زمینه ایجاد صلح و سازش در بین مردم با قدرت تمام و بی منت ورود کنند.

 

وی با بیان اینکه در این زمینه جز رضای خدا هدف دیگری نداریم افزود: این مجمع هر آنچه در توان داشته باشد برای ایجاد امنیت و آرامش در بین مردم دریغ نخواهد کرد.

 

صداقت تصریح کرد: بیش از 650 نفر از مصلحین، بزرگان و ریش سفیدان استان در راستای ایجاد صلح و سازش و پای کار هستند و آماده همکاری با بسیج حقوق دانان، مجموعه دادگستری و سپاه پاسداران را دارند.

 

وی خاطرنشان کرد: گوش به فرمان رهبر عزیز انقلاب، مجمع معتمدین پلیس استان پابه رکاب آمادگی ارائه هر نوع خدمت به مردم و نظام را دارد.

 

در ادامه دکتر« کمر طنی» عضو ارشد مجمع مردمی صلح و سازش غرب کشور نیز اظهار کرد: مجمع صلح و سازش با توجه ظرفیتی که دارند به خوبی میتواند در ایجاد ارامش و امنیت نقش آفرینی کنند و در این راستا تا کنون از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

 

وی با بیان اینکه کار نیک حد و مرز ندارد و هیچ محدودیتی برای افراد ایجاد نمیکند تصریح کرد: قطعا هرکاری برای رضای خدا و خلق خدا باشد بی نتیجه نخواهد بود.

 

وطنی با تاکید بر اینکه با توجه به بافت قبیله ای استان جایگاه بزرگان، مجمع های صلح و سازش به خوبی میتوانند در کسب رضایت شکات نقش آفرینی کنند تصریح کرد: خوشبختانه مجمع مردمی صلح و سازش غرب کشور تا کنون در هر زمینه ای برای ایجاد صلح و سازش در بین مردم ورود کرده نتیجه بسیار خوبی گرفته است.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)