شناسه : 25048
س, 07/22/1399 - 09:25
نویسنده : استان ایلام
عکس

انعقاد تفاهم نامه فی ما بین بسیج حقوقدانان ایلام و اداره کل زندان های استان ایلام

تفاهم نامه فی مابین سازمان بسیج حقوقدانان ایلام با اداره کل زندان های استان ایلام در راستای خدمات دهی رایگان حقوقی به جامعه هدف زندانیان استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان ایلام «ابراهیم شفیعی» در جلسه انعقاد این تفاهم نامه، اظهار کرد: تفاهم نامه مذکور به منظور گسترش فرهنگ آشنایی با تفاهم نامهقوانین، اصلاح رفتار حقوقی و قضایی، نهادینه سازی فرهنگ قانون مداری در راستای پیشگیری از وقوع جرم، کاهش دعاوی حقوقی کمک به خانواده های زندانیان اسیب دیده، همچنین اجرای برنامه های اصلاحی قوه قضاییه، سازمان زندان ها کشور مبنی بر اموزش همگانی حقوقی و قضایی، رعایت حقوق شهروندی، آموزش مباحث قضایی در مسائل مبتلابه زندانیان و خانواده های آنان منقد شده است.


وی با بیان اینکه طبق این تفاهم نامه معاضدت های قضایی و حقوقی به زندانیان و خانواده آنان با هماهنگی اداره کل زندان های استان ایلام توسط بسیجیان حقوقدان استان صورت میگیرد افزود: حقوقدانان بسیجی استان در همه زمینه ها به جامعه هدف زندان های استان خدمات حقوقی و قضایی رایگان ارائه میکنند.


شفیعی با اشاره به اینکه در نهادهای زیر مجموعه زندان ها استان از جمله انجمن حمایت از زندانیان، مرکز مراقبت های بعد از خروج ارائه خدمات حقوقی و قضایی رایگان می شود خاطرنشان کرد: علاوه بر این جلسات اموزشی حقوقی و قضایی برای کارکنان و مددکاران زندان های استان صورت میگیرد.


رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان ایلام، تهیه و در اختیار دادن جزوات و کتب حقوقی با هدف گسترش آشنایی با قوانین را از دیگر اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)