با هدف ارتقاء سطح آگاهی حقوقی و قضایی مردم صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه بین بسیج حقوقدانان و بسیج محلات ایلام

رئیس سازمان بسیج حقوقدان استان ایلام گفت: هر اندازه سطح آگاهی مردم در حوزه حقوقی و قضایی بالا برود شاهد کاهش مشکلات و بخصوص جرائم در جامعه خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج حقوقدان استان ایلام؛ «ابراهیم شفیعی» در جلسه انعقاد تفاهم نامه بین سازمان بسیج حقوقدان و بسیج محلات ومساجد استان در راستای دستورالعمل سازمان بسیج مستضعفین، اظهار کرد: به‌ منظور تقویت جایگاه محوری پایگاه‌های مقاومت و استفاده بسیجیان پایگاه‌های محلات از ظرفیت،تخصص و تجارب حقوقی بسیجیان حقوقدان در راستای آگاه‌سازی و آموزش حقوقی بسیجیان پایگاه‌های محلات توسط این تفاهم‌نامه منعقد می‌شود.

وی بابیان اینکه ارائه مشاوره تخصصی حقوقی و کیفری به بسیجیان توسط وکلای بسیجی حقوقدان صورت می‌گیرد افزود: راه‌اندازی مرکز مشاوره رایگان جهت خدمات‌رسانی به بسیجیان پایگاه‌ها در سطح دادگستری‌های شهرستان ایلام، مهران و چرداول توسط سازمان بسیج حقوقدانان بنابراین تفاهم‌نامه انجام می‌شود.

شفیعی،بررسی مشکلات حقوقی و کیفری بسیجیان در سطح پایگاه‌های در روستاهای محروم و دورافتاده در قالب اکیپ‌های متشکل از قضات، وکلا و حقوقدانان بسیجی و اتخاذ تصمیمات لازم در راستای کمک به آن‌ها، همکاری با بسیج مساجد و محلات و ارائه آموزش و مشاوره رایگان برای ارتقاء سطح آگاهی مردم، ارائه خدمات حقوقی و قضایی به بسیجیان پایگاه‌های محلات را از دیگر دستورالعمل‌های این تفاهم‌نامه بیان کرد.

وی هدف اصلی از این اقدام را ارتقاء سطح آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم دانست و تصریح کرد: هرچقدر سطح آگاهی مردم در حوزه حقوقی و قضایی بالا برود شاهد کاهش مشکلات و بخصوص جرائم خواهیم بود.

انتهای پیام/ش

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.