مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام در مجمع استانی بسیج حقوقدانان:

قاچاق کالا آفت اقتصاد مقاومتی است/ عزم دستگاه ها برای مبارزه با قاچاق کالا

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام گفت: قاچاق کالا باعث توزیع ناعدالانه ثروت در کشور شده و یکی از راه ها و آفت ها در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج حقوقدانان ایلام؛ نعمت الله بیرانوند مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام در نشیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع بسیجیان حقوقدان ایلام گفت: قاچاق کالا و ارز یک معضل ملی بوده و در تمام کشور با این پدیده نامبارک سروکار داریم.

وی با تعریفی از قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: قاچاق در دنیا بعنوان یک اقتصاد مخفی سیاه و ثبت نشده معرفی شده که کالاهایی را بدون ثبت تشریفات قانونی از مبادی غیرقانونی وارد کشور میکنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام به مشکلات پیش رو در قاچاق کالا اشاره و افزود: یکی از مهمترین معضلات در این پدیده توزیع ناعادلانه ثروت بوده به گونه ای که در کشورهایی که با این موضوع مواجهند تنها دو طبقه فقیر و ثروتمند وجود داشته و درآمدها به سمت قشر بالای جامعه خواهد بود.

بیرانوند با عنوان الزوم پیگیری قاچاق کالا و ارز در کشور، بیان داشت: با تغییر در قانون قاچاق کالا در سال ۸۱ و ابلاغ آن، ۲۳ دستگاه دولتی متولی امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور شده اند که  با عمل به وظایف محوله شاهد کاهش این معضل در جامعه و اقتصاد هستیم.

وی توجه به معیشت مرزداران و حل مشکلات اقتصادی این قشر از جامعه را نیز یکی دیگر از راه های کاهش قاچاق کالا و ارز دانست.

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام در ادامه به مبحث اقتصاد مقاومتی پرداخت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سلسله نامگذاری های سال از ۸۸ به بعد با نامگذاری سالها با عنواین اقتصادی دغدغه خودشان را در این حوزه به مردم و مسئولان گوشزد کردند.

این استاد دانشگاه نامگذاری ساله ها با عنوان اقتصادی را در راستا هم و زنجیروار بیان و تصریح کرد: تمامی این سال ها در پشت سرهم معنا پیدا کرده و به صورت زنجیری به هم متصل هستندو در نهایت به اقتصاد مقاومتی رسیدند و امسال را با نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گذاشتند.

وی به لزوم توجه به این دغدغه رهبری اشاره و گفت: متأسفانه علیرغم نامگذاری اقدام و عمل باز به سمت سخنرانی و همایش رفته ایم و لازم اقتصاد مقاومتی به معنای واقع در جامعه فرهنگ سازی شود.

بیرانوند مشکلات پیش روی اقتصاد مقاومتی را برشمرد و عنوان کرد: علاوه بر قاچاق کالا که یکی از معضلات مهم و آفت های سرراه اقتصاد مقاومتی بوده مردم نیز با عدم رعایت الگوی مصرف مشکلاتی را در اقتصاد به وجود می آورند که لازم است رسانه های جمعی در خصوص فرهنگ صحیح اقتصاد و گشترش اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری داشته باشند.

وی در پایان تلاش کشو.رهای ذشمن را در حوزه اقتصاد را گوشزد و بیان کرد: علاوه بر موضوعات دکر شده لازم است توجه کنیم که در خارج از مرزهای شکور توسط دشمنان برای نابودی اقتصاد ایران برنامه ریزی می شود که لازم است یا توسعه اقتصاد مقاومتی از این مشکلات جلوگیری کنیم.

این مقام مسئول عنوان داشته که تغزیرات حکومتی عزم خود را برای مبارزه با قاچاق کلا و ارز و کمک به توسعه اقتصاد مقا.متی جزم دانست و در برخورد با قانون گریزان هیچ اغماضی ندارند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.